6 pilířů sebevědomí

6 pilířů sebevědomí

I.

Žiji vědomě.

Jsem si vědoma svých úmyslů, myšlenek, postojů, názorů i vyznávaných hodnot. Přemýšlím o svém jednání. Uvědomuji si své činy. Vnímám své pocity.

II.

Přijímám sama sebe.

Nebojím se hodnocení mé osoby. Já jsem ten, kdo hodnotí. Vím o svých přednostech i nedostatcích. Využívám silných stránek, pracuji na zlepšení těch slabých. Přijímám sám sebe v souladu s realitou a nebráním svému dalšímu osobnímu růstu.

III.

Jsem odpovědná za svůj život.

To já řídím svůj život, to já rozhoduji, to já si vybírám, kterým směrem se vydám. Nebojím se překážek a chyb, protože právě ty mi dovolují růst a stát se lepším člověkem.

IV.

Já jsem já.

Já jsem já, mám své pocity, postoje, zkušenosti a vlastnosti. Nestydím se za ně. Dokážu je bránit vůči ostatním. Nevadí mi, že se nezavděčím každému.

V.

Vím, co chci.

Chci žít šťastný a spokojený život. Mám cíle, kterých chci v životě dosáhnout, odpovídají mým schopnostem, možnostem a postojům. Je mi jedno, že nevyhovují jiným, důležité je, že vyhovují mně samé.

VI.

Jsem svobodná a nezávislá.

Naslouchám hlavně sám sobě. Řídím se svými pocity a intuicí. Bráním své myšlenky před ostatními. Jsem ochotná naslouchat ostatním, respektuji jejich pocity, myšlenky a názory, to však neznamená, že s nimi musím souhlasit.

INSPIRACE/ZDROJ Nathaniel Branden: Šest pilířů sebevědomí

Líbí se? Pošli to dál?

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinfacebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin


Mohlo by tě také zajímat:

Jak se osvobodit díky sebevědomí? ONLINE KURZ ZDARMA!

vimvic_sebevedomi-zdarma


Všechny články:

O ČLÁNKU
Název:
6 pilířů sebevědomí
Shrnutí:
Žij vědomě.
Author:
www.
Sladíčko.cz
s láskou
6 pilířů sebevědomí
5 (100%)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>