Sladíčko, pozitivní afirmace

Afirmace

Afirmace jsou krátké či delší formulky, které se nám ukládají do mysli i hlubokého podvědomí. Programují naši mysl, tím i naše jednání i činy. Slova skutečně mají takovou moc.

Častým opakováním se vyslovené (i nevyslovené) věty ukládají hluboko do podvědomí a odráží se pak ve skutečném životě. Pokud něco vyslovíme, uvěříme tomu a stane se to naší realitou.

„Můžete si myslet, že něco dokážete – anebo si můžete myslet, že to něco nedokážete. Jisté je, že v obou případech máte pravdu.“

Henry Ford

Čím víc afirmace opakujeme, tím hlouběji se zarývají do podvědomí, tím pevněji jim věříme. Podvědomě směrujeme své kroky k tomu, aby se tyto afirmace naplnily.

Pozitivní (i negativní) afirmace

Pozitivní afirmace jsou způsobem, jak přeprogramovat svoji mysl a změnit svůj život. Tyto výroky přitáhnou pozitivní události, ovlivní naše chování, zvyky a postoje, nasměrují naše kroky k lepšímu.

Stejně tak fungují i negativní afirmace, které vnášejí do našich životů negativitu. „Nic se mi nedaří! Jsem úplně neschopná! Nezvládnu to!“ Kolik takových vět denně používáte? A nestojí za to začít používat ty pozitivní?

Co přinášejí pozitivní afirmace?

  • Pozitivní afirmace jsou jednoduchým způsobem, jak do svého života vnést lásku, úspěch, radost a štěstí.
  • Mohou se stát také prostředkem k budování sebevědomí, potvrzují naši vlastní hodnotu.
  • Posilují naši sebeúctu, sebejistotu a víru v sebe.
  • Jsou způsobem, jak se naučit mít ráda. Probouzí sebelásku.

Dodávají vnitřní sílu a odvahu k překonávání vlastního strachu. Jsou zdrojem vnitřního klidu. Afirmace pomáhají zvládat lépe nejrůznější životní situace.

Jak pracovat s pozitivní afirmací?

Afirmaci si opakujte v mysli, minimálně třikrát po sobě, ale také ji vyslovujte, nahlas, třeba před zrcadlem. Můžete si ji také napsat na lístečky a rozmístit ji po domě. Měla by ve vás rezonovat. Pokud meditujete, využijte ji při meditaci.

Afirmaci opakujte tak často, jak je to jen možné, minimálně ráno a večer před spaním. Měli byste ji opakovat denně, alespoň 30 dnů, pak se skutečně dostane do podvědomí a stane se tam programem.

Jak vytvořit pozitivní afirmaci?

  • Afirmace je pozitivní, tedy slova jsou kladná. A je vždy v přítomném čase.
  • Afirmace je vaše, týká se vás, nikoho jiného. Zní proto  v první osobě jednotného čísla.
  • Afirmace je konkrétní. Nežádoucí jsou slůvka „chci“ nebo „musím“. Nejvíce pozitivní energie naopak přinese spojení „já jsem“.

Inspirovat se můžete celou řadou již vytvořených afirmací – třeba našimi afirmacemi pro sebevědomí nebo afirmacemi pro lásku a sebelásku.

Přijímám své přednosti i nedostatky.
Čerpám ze své vnitřní moudrosti.
Jsem esencí života a lásky.

Jak si vybrat svoji afirmaci?

Afirmace je zhmotněním energie. Pozitivní afirmace zhmotňují pozitivní energii. Převádějí niterné představy a přání do přítomného stavu, tedy do skutečnosti. Svými myšlenkami vytváříme svůj život… Vybírejte si takové afirmace, které skutečně chcete vtisknout do své mysli, vybírejte si afirmace, které z celého srdce toužíte proměnit ve skutečnost svého života – života ve štěstí, lásce a radosti.

Hlídej si své myšlenky, neboť se stávají tvými slovy,
hlídej si svá slova, neboť se stávají tvými činy,
hlídej si své činy, neboť se stávají tvými zvyky.
Hlídej si své zvyky, neboť se stávají tvým osudem.

Aby afirmace fungovala…

Pozitivní afirmaci byste měli vždy věřit, nebo alespoň vědět, že jí věřit můžete (když budete v jiném psychickém rozpoložení).

Měli byste si připustit, že afirmace může být odrazem reality, že je pravdivá. Afirmace by měla odpovídat našim touhám a přáním. Měla by odpovídat tomu, jak vnímáme svět, jak ho chceme vnímat. Měla by odpovídat našemu chování, jednání a činům.

Afirmace samozřejmě nefunguje sama o sobě, bez našich činů se naše sny nenaplní. Avšak může být našim prvním činem, startem naší nové cesty. Je kouzlem, které máte v ruce a můžete ho využít.

Mám vše, co potřebuji k tomu, abych byla šťastná.
Jsem tvůrcem svého života.
Děkuji za každý nový den.

Sladíčko, pozitivní afirmace

Líbilo se? Pošli to dál! 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinfacebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin

 

O ČLÁNKU
Název:
Afirmace
Shrnutí:
Slova mají moc. Afirmace programují naši mysl, zhmotňují naše představy.
Author:
www.
Sladíčko.cz
s láskou
Afirmace
4.25 (85%)

2 komentáře u „Afirmace

  1. Pingback: Afirmace pro lásku a sebelásku | Sladíčko

  2. Pingback: Afirmace pro zdravé sebevědomí | Sladíčko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>