00_osho_laska

Láska je. Jak můžeš být s láskou a láskou?

Pokud hledáš způsob, jak se mít ráda, můžou ti být užitečné i rozpravy Osha.

Osho a Sladíčko přináší návod na to, jak být s láskou a láskou.

1. Buď tady a teď. Žij přítomností.

Láska je. Láska je tady a teď. Láska je možná právě a pouze tady a teď. Pokud žiješ v přítomnosti, jsi v přítomném okamžiku, zažíváš tady a teď, jsi s láskou.

Lpíš na své minulosti? Utápíš se ve vzpomínkách? Zaměřuješ se na budoucnost? Plánuješ život? To jsou cesty, na kterých se lásce jistě vyhneš.

2. Proměň jedovaté látky v med. Dokážeš to!

Láska je vlastně velmi choulostivá věc. Jak může přežít v současném světě plném agrese. Jak může existovat vedle takového množství smutku, hněvu nenávisti? Jak to že se neztratí mezi tou velkou žárlivostí a majetnictvím, mezi tolika závislostmi, obviňováním a agresí?

A jak změnit všechno to špatné v to dobré? Jak přijmout lásku místo nenávisti? Jak přeměnit podmínečnou lásku na tu skutečnou bezpodmínečnou lásku?

Stačí mít trpělivost. Ano, jistě máte chvíle, kdy se vás zmocňuje jed a negativní emoce. Nic nedělejte, nebraňte se jim, nebojujte, ale ani nespolupracujte. Jen vyčkejte. Přijměte je a brzy se začnou proměňovat ve svůj opak.

Všechno je láska. Všechno se nepřetržitě proměňuje ve svůj opak, to je jeden ze základních zákonů života.

Můžete cítit hněv. To je skvělá příležitost pro meditaci. Nepromarněte ji. I když jste rozzlobeni, máte příležitost pro lásku. Energie, která může ničit, může i tvořit. Jen mít trochu trpělivosti.

3. Život je proudem, láska je sdílením.

Jsi součástí vesmíru. Jsi součástí vesmírné energie, kterou vytváříš, spolu s ostatními lidmi. Lásku můžeš jednoduše násobit tím, že ji sdílíš. Láska k sobě se odráží v lásce k jiným. Čím víc ji dáš, tím víc ji máš. Sdílej svoji lásku a pozitivní energii s ostatními. To negativní si nech pro sebe, nedávej tomu sílu, není nutné šířit negativitu, není to žádoucí.

Nech život proudit. Nech proudit lásku. Je jako řeka, která pramení přímo v tvém srdci.
Sdílej lásku, štěstí, radost, moudrost, modlitbu. Sdílej život, protože život je proudem, který má téct. A pokud kolem sebe nikoho nemáš, přesto to sdílej – s jinými živými bytostmi, které se umí radovat se života.

4. Jsi. Nebuď. Nebuď ničím.

Jsi. Láska je. Lásku můžeš cítit, když jsi prázdný. Když sám sebe naplníš svým egem, láska zmizí. Láska a ego nemůžou žít vedle sebe, nemohou společně existovat.

INSPIRACE/ZDROJ Osho: Láska, štěstí, smích

Líbí se? Pošli to dál!

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinfacebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin


00_osho_kvet

Jak kvete láska?

Osho meditace, rozprava o tom, jaký vliv mají rodiče na děti, jak důležitá je vděčnost a odpuštění. Návod na to, jak objevit svoji jedinečnost, jak si sám sebe vážit, jak mít sám sebe rád a poznat bezpodmínečnou lásku. Číst víc…


0_miluj-svuj-zivot

Jak vnímáme sami sebe a svůj život?

Své vnímání, své myšlenky a svůj život můžeme kdykoliv změnit.


Sladíčko, pozitivní afirmace

Afirmace pro lásku a sebelásku

Já jsem esencí života a lásky…

Pozitivní afirmace jsou metodou, jak zhmotnit své myšlenky, představy a přání. Jsou snadným způsobem, jak změnit své vnitřní postoje k lepšímu. Jsou cestou, jak se naučit mít se rád. Více...


000_mantry

Mantry – láska a harmonie

Zvuk má v sobě tvořivou sílu, která je podstatou a projevem života. Tóny a vibrace náleží k živým bytostem i vesmírným tělesům. Slova (slova mantry) nehovoří, ale přímo tvoří skutečnost.


00_1

Otázka, která ti pomůže mít se ráda

Jak se mít ráda? Je to snadné. Stačí si uvědomit, kdo jsi a kde jsi, právě teď. Stačí být tady a teď. Stačí být. Číst víc…


Sebevědomí, sebeúcta

Zásady sebeúcty a zdravého sebevědomí

Sebeúcta je kladným vztahem člověka k sobě samému. Číst víc…


VŠECHNY ČLÁNKY NA TÉMA LÁSKA A SEBELÁSKA

O ČLÁNKU
Název:
Láska je. Jak můžeš být s láskou a láskou?
Shrnutí:
Návod na to, jak být s láskou a láskou.
Author:
www.
Sladíčko.cz
s láskou
Láska je. Jak můžeš být s láskou a láskou?
5 (100%)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>