000_mantry

Mantry – láska a harmonie

Zvuk má v sobě tvořivou sílu, která je podstatou a projevem života. Tóny a vibrace náleží k živým bytostem i vesmírným tělesům. Slova (slova mantry) nehovoří, ale přímo tvoří skutečnost.

Stres, krize, strach – to jsou mantry dnešní doby. Tato slova nejsou jen pouhým vyjádřením, jsou také nositelem energie. Pokud se od nich neodpoutáme, jejich negativní energie nás bude ovlivňovat, ať chceme nebo ne.

Co zní v mantře, to je, je to zde a děje se to.

Pak jsou tu mantry jako láska, harmonie nebo zdraví , které můžeme směrovat přímo do srdce nebo tam, kde potřebujeme léčivou energii. Každý zvuk je magický, pokud mu dáme nějaký význam a energii, pokud ho prožijeme.

Co je to mantra?

Mantra je slabikou, slovem nebo skupinou slov, která může mít různé formy. V původním smyslu není v žádném konkrétním jazyce, mluví jazykem všech lidských bytostí. Je to tajemný zvuk, který pochází z vyšší dimenze vědomí a vede až k dokonalému tichu.

Dle hinduistické tradice vychází všechny znaky světa a také všechny mantry z posvátné slabiky ÓM, která je nejmocnější mantrou, základní energií a vibrací vesmíru.

Mantry představují posvátný zpěv, o kterém hovořili již staré indické Védy. Po tisíce let je však využívali také Tibeťané. Dají se najít i ve starém Egyptě nebo raném křesťanství.

Jak využít mantry?

  • Mantra je způsobem modlitby, napomáhá přiblížit se k Bohu a vyšším silám, funguje jako ochranný štít, hojí tělo i duši. Navrací psychickou rovnováhu.
  • Pomáhá dosáhnout štěstí a spokojenosti. Naplňuje srdce láskou, tiší mysl, zklidňuje emoce, přináší vnitřní klid a radost ze života.
  • Dá se využít i k uvolnění těla nebo koncentraci mysli, může být prostředkem jako poznat sebe sama a také se přijmout. Aktivuje naši sílu, motivuje k životu.
  • Mantra je nástrojem meditace. Náleží k hluboké meditaci. Pomáhá k radosti. Mantra může podpořit vše, co děláš.
  • Mantra působí zevnitř i zvenčí. Její vibrace slouží i k léčení a masírování vnitřních orgánů.

Mantry v životě

Zkuste se zamyslet nad tím, jaké mantry ve svém životě (nevědomě) používáte? Nejde o právě ta negativní slova, která charakterizují dnešní moderní svět?

Svět si však tvoříte vy sami, právě prostřednictvím svých vibrací, energie a myšlenek, které dáváte do slov. Vytvoř si pozitivní mantry, které ti dodají vnitřní sílu, naučí tě lásce a dovedou tě do stavu klidu a naplnění.

Mantry tvého života mohou být naplněny láskou.

l á s k a
Jsem esencí lásky a života.
Žiji v lásce a harmonii.
„Co můžu udělat pro to, aby se cítila ještě lépe?“

Tohle můžou být mantry tvého života.

Může jít o pozitivní afirmace nebo otázku, která ti pomůže mít se ráda.

Aby mantra měla účinek…

Účinek každé mantry se bude odvíjet od toho, jakou energii do ní vložíš. Zapomeň na pochybnosti, věř, že je to právě ta energie, kterou potřebuješ. Věnuj své mantře pozornost, soustřeď se na ni.

Opakuj svoji mantru tak často, jak jen to bude možné. Začleň ji do svého života. Napiš si je na lístečky, dej je na místa, kde je budeš moci opakovaně číst a vkládat do mysli, nos je při sobě a uvědom si, že jsou s tebou. Vyslovuj mantru nahlas i v duchu, oddaně, soustředěně, s radostí a láskou. Nebo si mantru zpívej. Naslouchej jejímu zvuku. Přijmi její vibrace. Naplní tě pozitivní energií, láskou a harmonií.

Mantra lásky a harmonie

V tradičním pojetí jsou mantry pouhými slabikami nebo shlukem samohlásek, kterým jsme v běžném jazyce nepřiřadili žádný význam. Nesou však energii, která působí na naše energetická centra (čakry). Čistí auru. Odráží se na duchovní, emocionální i fyzické úrovni. Harmonizují organismus. Mají v sobě vibrace, které se odrážejí i v mysli.

Silné léčivé působení, harmonii a lásku v sobě nese mantra Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung, označovaná jako Shushmana Mantra. Její vibrace pozitivně ovlivňují tok Kundalini energie, hadí síly, která jako had krouží od dolního konce páteře do vyšších energetických míst.

A takto mantra lásky Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung může znít:

Líbí se? Pošli to dál:

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinfacebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin

Chceš vědět víc o sobě samé? Chceš posílit své  sebevědomí?

Pak ti může pomoci online kurz Tajemství sebevědomé ženy (klikni pro více informací).

vimvic_tajemstvi-sebevedome-zeny


 Všechny články:

O ČLÁNKU
Název:
Mantry - láska a harmonie
Shrnutí:
Mantra je způsobem modlitby, nástrojem meditace.
Author:
www.
Sladíčko.cz
s láskou
Mantry – láska a harmonie
4.67 (93.33%)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>