TIK TAK - láska: můžeš být kýmkoli

TIK TAK IV – Být sama sebou

Dokonalost spočívá v nedokonalosti. Pro štěstí a spokojenost stačí přijmout to, co je. Stačí znát sama sebe. Stačí se mít ráda, se svými přednostmi i se svými nedokonalostmi.

KAŽDÝ ČLOVĚK JE JEDINEČNÝ.

Každý člověk může být kýmkoli. Avšak stačí být sám sebou.

Kéž by to bylo tak snadné!

Život si necháme diktovat od ostatních. Jsme neustále do něčeho tlačeni, snažíme se zapadnout, chceme vyhovět lidem kolem sebe. Plníme sny jiných a na své zapomínáme. Již od dětství se chceme zalíbit, nejprve rodičům, pak svým učitelům, spolužákům, partnerům, dětem, kolegům v práci, přátelům i cizím lidem.

Toužíme splňovat současné standardy krásy, mít optimální hmotnost, délku vlasů nebo objem svalů – ne kvůli sobě, ale kvůli ostatním. Hrajeme role, role dokonalých dcer, manželek, matek, hospodyněk a mnohé další (své role pochopitelně hrají i muži). Jenže nikdo není dokonalý.

Plníme tolik rolí, že už ani nevíme, kdo jsme. Neustále se za něčím ženeme, nakonec ani nevíme za čím. Hledáme, ale co vlastně? Honíme se za úspěchem, ale neumíme se z něho radovat.

Žijeme cizí životy v cizím světě. Soustředíme se na to, co je kolem nás, ale nevěnujeme se tomu, co sami máme uvnitř. Není divu, že pak postrádáme štěstí a spokojenost. Jsme stále v jednom kole. Jak potom kráčet po vlastní cestě?

Jak být sama sebou?

Ne, opravdu se nemusíš nic učit, víš toho dost. Umíš vše potřebné, máš vše k dispozici. Už nemusíš pátrat, hledat a snažit se. Můžeš být kdokoliv, hned teď. Nejlépe uděláš, pokud budeš sama sebou.

Nečekej, že se budeš líbit každému, nezavděčíš se všem, možná to i schytáš.

Člověk je dokonalý ve své nedokonalosti.

Člověk nemá jen pozitivní vlastnosti, není vždycky příjemný, nemá vždycky dobrou náladu a někdy se prostě špatně vyspí. No a? Nemusíš být nejkrásnější, nejvýkonnější, nejschopnější, nejpříjemnější, nejzajímavější člověk pod sluncem. Nemělo by ti však chybět zdravé sebevědomí a sebedůvěra.

Jsi jedinečná bytost. To je více než dost.

Přijmout sám sebe takovou, jaká jsem – to je ta největší životní výzva. Jistě máš i své nedokonalosti, jsi přece člověk. Nemusíš předstírat, že nejsi, kvůli druhým a hlavně kvůli sobě ne. Pokud se přijmeš takovou, jaká jsi, přijmou tě i ostatní. Určitě tě přijmou, alespoň ti, kteří za to stojí.

Být sám sebou vyžaduje odvahu, sebedůvěru a sebevědomí, sebelásku a otevřenou mysl, ale chce to i odstup a trochu lehkosti. Jasně, čekají tě i přešlapy. Dovol si je.

Nemusíš vždycky vyhrát, stačí, když budeš umět prohrávat.

Být sám sebou není jen tak. Ale je to cesta pravdy a upřímnosti, cesta ke svobodě, cesta spokojenosti.

Podívej se do zrcadla. Uvidíš bytost, která si zaslouží tvoji bezpodmínečnou lásku.

TIK TAK - láska: podívej se do zrcadla

Líbilo se? Pošli to dál! 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinfacebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin

Já jsem já!

Mohla bych projít všechny kouty světa, stejně bych nenašla někoho úplně stejného jako jsem já sama. Já jsem já. A je to tak dobře. Já jsem já.

TIK TAK Život je.


TIK TAK je aktuálně čtyřdílným seriálem. Co myslíš, stojí za to pokračovat? TIK TAK TIK TAK TIK TAK Máme pracovat na TIK TAK V a dalších TIK TAK TIK TAK TIK TAK? Zajímá nás tvůj názor!

Máme vytvářet další díly TIK TAK?
Chceš zprávu jakmile budou další díly TIK TAK? Zadej svůj email:*
Prostor pro připomínky:

Další články:

O ČLÁNKU
Název:
TIK TAK IV – Být sama sebou
Shrnutí:
Každý člověk může být kýmkoli. Avšak stačí být sám sebou.
Author:
www.
Sladíčko.cz
s láskou
TIK TAK IV – Být sama sebou
5 (100%)

1 komentář u „TIK TAK IV – Být sama sebou

  1. Pingback: Já jsem já | Sladíčko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>