Sebevědomí - jak vystoupit ze začarovaného kruhu?

Jak vystoupit ze začarovaného kruhu?

Nízké sebevědomí je jako začarovaný kruh, ale dá se z něho vystoupit!

Ne, vůbec nejde o to stát se někým, kým nejsi, právě naopak. Zdravé sebevědomí je základním předpokladem toho, aby člověk skutečně byl tím, kým je.

ODPOVĚDNOST ZA SVŮJ ŽIVOT. KDO JINÝ NEŽ TY BY JI MĚL MÍT?

Člověk se zdravým sebevědomím se nebojí přijmout odpovědnost za svůj život, své pocity, postoje a názory. Je si vědomý svých předností i svých nedostatků. Dokáže posoudit své schopnosti a nebojí se nových výzev. Čerpá svoji vnitřní sílu. Má v sobě jistotu. Ví, že se sám na sebe může spolehnout.

V současném moderním světě plném shonu, starostí a trápení však sebevědomí často chybí. Jistotu nahrazuje nejistota, strach a úzkosti. Hodnocení sebe sama se stává negativní. Člověk dá více na názor ostatních než na svůj vlastní. Svoje pocity posouvá do pozadí a nevnímá své potřeby. Pochopitelně je pak nešťastný, objevují se psychické potíže, výčitky, obviňování sebe i jiných, také přepracovanost a únava.

Nízké sebevědomí brání člověku vzít život do vlastních rukou.

Nízké sebevědomí je spojeno s nejistotou, obavami a strachem z nového. Současně člověku brání s tím něco dělat. Nízké sebevědomí vytváří strachy a strachy brání nízké sebevědomí zvýšit. Člověk se nepouští do nových výzev, nepřekonává překážky, protože se bojí. Jenže nízké sebevědomí je překážkou, kterou je třeba překonat. Člověk se tak ocitá doslova v začarovaném kruhu. Vždy se však z něho dá vyjít.

Co s tím? Co dělat s nízkým sebevědomím?

PRVNÍM KROKEM K ÚSPĚCHU JE UDĚLAT NĚCO, ČEHO SE BOJÍME.

Nízké sebevědomí. Jak z toho ven?

Především je třeba vzít v potaz, že zvýšit sebevědomí znamená vydat se proti zakořeněným vzorcům chování, hluboko skrytým negativním postojům a dávno zaběhnutým zvykům.

ZVÝŠIT SI SEBEVĚDOMÍ ZNAMENÁ OBJEVIT SVÉ NEGATIVNÍ VZORCE CHOVÁNÍ - A ZMĚNIT JE NA POZITIVNÍ.

Budeš se muset vrátit do dětství, abys našla příčinu nízkého sebevědomí. Obviňování ostatních ani sebe však k ničemu nevede. Pravděpodobně dojdeš k závěru, že ti sebevědomí snížilo tvé okolí (skutečně to tak bývá), rodiče, učitelé, dokonce i přátelé nebo partneři. Ať je to jakkoli, musíš to přijmout a odpustit – odpustit ostatním a zejména sobě.

Budeš muset vzít odvahu a vydat se do svého nitra. Najdeš tam své nejlepší i nejhorší vlastnosti. Budeš muset přijmout sám sebe – s tím dobrým, i s tím zlým. Pokud máš zvýšit své sebevědomí, sebepřijetí je základním předpokladem.

Musíš upřímně chtít zvýšit své sebevědomí, to znamená podívat se na věci, které nemusí být příjemné. Přesto je musíš přijmout, akceptovat jako část sebe a své minulosti a dát tak šanci je zlepšit. Pokud dokážeš odpustit a přestaneš s obviňováním, máš velké šance na úspěch. Přesto budeš potřebovat velkou dávku odvahy, abys překonala své strachy a pustila se do změny.

Tvé počáteční odhodlání musí být pevné, motivace nezdolná a připravenost na změny obrovská. Chceš přece změnit své negativní postoje, chování, myšlení a pocity. Chceš přece zvýšit své sebevědomí. Bez činů to nepůjde…

Jednej!

Žádný tvůj problém se nevyřeší sám, nikdo ho za tebe nevyřeší. Sebevědomí nepřijde, musíš se za ním vydat. Musíš překonat svůj strach. Musíš opustit svoji zónu komfortu (kde se přeci vůbec necítíš komfortně).

Připrav se také na neúspěchy. Přijdou. Jistě však nakonec dojdeš ke svému cíli, ale jen v případě, že se nevzdáš.

Líbilo se? Pošli to dál! 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinfacebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin

 Chceš posílit své  sebevědomí? Jednej.

Jednat můžeš i prostřednictvím online kurzu Tajemství sebevědomé ženy (klikni pro více informací).

vimvic_tajemstvi-sebevedome-zeny

Kurzu dali život terapeutka Kristina Baudyšová a Antonín Baudyš, známý především jako zkušený astrolog. Tématem Ženské sebevědomí se tato manželská dvojice zabývá i ve svém webináři – viz video níže, které možná pomůže i tobě nahlédnout do svého nitra a vydat se na cestu, kde načerpáš svoji vnitřní sílu.


 Všechny články:

O ČLÁNKU
Název:
Jak vystoupit ze začarovaného kruhu?
Shrnutí:
Nízké sebevědomí je jako začarovaný kruh, ale dá se vystoupit!
Author:
www.
Sladíčko.cz
s láskou
Jak vystoupit ze začarovaného kruhu?
5 (100%)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>